تلفن تماس : 09131994159
سیستم اگزوز و عملکرد آن

سیستم اگزوز و عملکرد آن

 

در تمام وسایل نقلیه اعم از موتور و انواع ماشین وجود اگزوز ضروری است تا گاز های حاصل از واکنش های شیمیایی و احتراق از آن خارج شود. قطعه ای که معمولا خروجی آن در پشت اتومبیل قرار دارد و اگر وجود نداشته باشد، دیگر اتومبیل شما قادر به حرکت کردن نخواهد بود. زیرا در این حالت خودرو مانند دیگی که به جوش امده باشد و راه فراری نداشته باشد منفجر خواهد شد. وظیفه اصلی اگزوز خودرو این است اما کارهای دیگری از این قطعه نیز ساخته است. اگزوز در کاهش آلایندگیبسزاییی دارد. علاوه بر این موجب کاهش صدا و دما می شود. یک لحظه تصور کنید که گازهای حاصل از واکنش‌های شیمیایی در موتور که دمایی ۸۰۰ درجه دارند، همان‌طور وارد هوا بشوند. دیگر خودتان تصور کنید چه وضعیتی برای اتومبیل‌ها و عابران پشت سر اتومبیل و محیط‌ زیست ایجاد می‌شود.

در این مطلب از سایت مجید امداد، یدک کش در کرمان، به بررسی این موضوع می پردازیم. 

بخش های سیستم اگزوز

منیفولد خروجی. لوله‌های رابط.  لوله اگزوز. منبع اگزوز یا انباره اگزوز (صدا خفه‌کن). لوله پخش‌کننده دود

 

تاثیر طراحی اگزوز در قدرت خودرو

در برخی از خودرو ها منیفولد دود در بالای منیفولد گاز نصب شده است. در این حالت برای بی صدا کردن دود، از دو صدا خفه کن استفاده می شود. برای موتور هایی با قدرت بالا چنین ایده ای ناگزیر است. بنابراین طراحی این صدا خفه کن ها، تاثیر زیادی در کم و زیاد شدن صدای ایجاد شده از اگزوز و موتور، اثرگذار ظاهر می‌شود. طراحی این صدا خفه کن ها طوری است تا گازهای خروجی موتور در آن منبسط شده و به تدریج از گرمایش کاسته شود. اگر این فشار کاهش نیابد، باعث می‌شود تا قدرت موتور کمتر شود.

 

 

 

اگزوز و افزایش قدرت موتور

باید طراحی اگزوز و جزئیاتی که باعث انتقال گاز ها می شود با نهایت دقت صورت گیرد. زیرا؛ سهل انگاری در طراحی هر کدام از این اجزا، باعث کاهش فشار گاز و جلوگیری از خروج متعادل آن ها و در نهایت کم شدن قدرت پیشرانه خواهد شد. برای جلوگیری از کاهش قدرت موتور خودرو سعی می‌کنند نکاتی را در طراحی پیشرانه و اگزوز رعایت کنند، از جمله:

طراحی مناسب پیشرانه برای راحتی ورود هوا به آن زیرا اگر این اتفاق به راحتی نیفتد، برای غلبه بر مقاومت هوا بخشی از قدرت موتور مصرف می‌شود.

اگزوز ریموت دار چیست

یکی از علایقی ماشین باز ها، شنیدن صدا های مختلف اگزوز است. یعنی دوست ندارند که صدا یکسان از اگزوز بشنوند. هر بار دوست دارند صدایی خاص از اگزوز ماشین‌شان بشوند. به همین دلیل، کیت ریموت‌دار اگزوز وارد بازار شده. با استفاده از این کیت، شما بعد از نصب آن، می‌توانید هر دفعه یک دکمه را زده و صدای خروجی اگزوزتان را عوض کنید. اتفاقا استقبال خوبی هم از این آپشن شده است.

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری