تلفن تماس : 09131994159
آب بندی خودرو چیست؟

آب بندی خودرو چیست؟

 

 

 یکی از اقداماتی که هر شخص پس از خرید خودرو صفر انجام می دهد آب بندی است. روش های مختلفی در آب بندی خودرو وجود دارد. بسیاری از افراد با پیشرفت علم و تکنولوژی فکر میکنند که خودرو های جدید نیاز یه آب بندی ندارد. اما باید توجه داشت که با این امر خودرو در دراز مدت دوام بیشتری پیدا میکند. آیا می دانید آب بندی خودرو چیست؟ در واقع با این کار، ماشین روی قلق می آید، و کاری می کند که آماده استفاده مداوم شود. باعث میشود که طول عمر موتور بیشتر شود و از هزینه های احتمالی پیشگیری میکند. فرآیند آب بندی قطعات خودرو را با هم هماهنگ میکند. در ادامه ی این مقاله از وبسایت مجید امداد، خودروبر در کرمان، روش آن را توضیح خواهیم داد.

 

آب بندی خودرو چیست؟

 

بهترین روش آب بندی خوردو

با این که خودروهای امروزی روند تولید دقیق تری دارند اما وجود اشتباهاتی در تولید ممکن است. گاهی اوقات قطعات در جای دقیق خوب نیستند و یا پیچ ها شل هستند، پس همیشه بعد از تحویل خودرو آن را یا دقت بررسی کنید. آب بندی خودرو تنها برای ماشین های صفر کیلومتر کاربرد دارد. بهترین روش برای آب بندی رانندگی با خودرو خالی میباشد ، یعنی بهتر است که خودرو خالی باشد و در حدود ۳۰۰ کیلومتر نخست، دور موتور و فشار وارد بر آن متغیر باشد.

 

 چگونگی آب بندی قطعات خودرو

1:بررسی کردن موتور

قبل از استارت زدن خودرو کاپوت را باز کنید تا مطمئن شوید تمام متعلقات خودرو سرجای خود هستند. سلامت وایر ها و سالم بودن کابل های سر باتری، سیم کشی ها و باتری را چک کنید.

2:چک کردن نشتی ها

روش چک کردن نشتی به این گونه است که خودرو را در پارکینگ پارک کنید و یک پارچه سفید زیر قسمت جلویی پهن کنید تا یک روز به پارچه دست نزنید و فردای روز بعد چک کنید که روغن یا مایع دیگری نشت نکرده باشد.

3:بررسی مخازن خودرو

برای این کار جهت آب بندی خودرو نیاز به متخصص  و یا کسی که از خودرو سر در می آورد میباشد. لوله های مختلف در خودرو وجود دارد که باید سالم باشد و در آن رسوب و شکستگی نباشد.

4:بررسی روغن داخل مخازن

 از روغن های مختلف استفاده کنید و همچنین بررسی کنید تا از محصولات با کیفیت بهره ببرید. از روغن های بی کیفیت که باعث اثر منفی در خودرو میشود را داخل مخازن استفاده نکنید.

5:گرم شدن خودرو  

اجازه دهید قبل از هر بار حرکت موتور به خوبی گرم شود. بعد از این که استارت میزنید و خودرو را روشن میکنید اجازه دهید که ابتدا گرم شود سپس به سراغ حرکت دادن آن بروید.

 

آب بندی سیستم ترمز

سیستم ترمز خودروهای صفر آب بندی لازم ندارد زیرا محافظ نازکی بر روی سطح آن ها قرار گرفته که با پیمودن چند کیلومتر اول از بین میرود. با ترمز ناگهانی و شدید در سرعت های بالا به سیستم ترمز آسیب نزنید.

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری