تلفن تماس : 09131994159
آشنایی با سیستم پارک اتوماتیک

آشنایی با سیستم پارک اتوماتیک

 

 

هر روزه با پیشرفت تکنولوژی، شاهد اضافه شدن فناوری های مختلفی به تمام صنایع از جمله صنعت خودروسازی هستیم. سیستم پارک اتوماتیک که به نام های دیگری از جمله اتو پارک، پارک اتومات، دستیار پارک و پارک خودکار نیز معروف است، یکی از این فناوری هاست که در سال های اخیر در برخی خودرو ها مشاهده می شود. سیستم پارک خودکار رانندگی با ماشین را بسیار آسان کرده اما بسیار از افراد با این سیستم آشنایی نداشته و نحوه به کارگیری آن را نمی دانند. این امر سبب شد تا در این مقاله از وبسایت مجید امداد، یدک کش در کرمان، به موضوع آشنایی با سیستم پارک اتوماتیک خودرو ها بپردازیم.

 

آشنایی با سیستم پارک اتوماتیک

 

معرفی سیستم پارک اتوماتیک

در بیش تر مواقع پارک کردن خودرو بسیار سخت است و دردسر دارد. چرا که در مکان هایی که جای پارک کوچک است، باید تلاش های زیادی برای عقب و جلو کردن خودرو و قرار گرفتن در آن کنیم. شاید در برخی مواقع نیز وفق به پارک نشده و منصرف شده باشیم. اما سیستم پارک اتوماتیک این قابلیت را در خودرو و برای رانندگان به وجود آورده که هنگام یافتن جای پارک، بدون نیاز به هیچ تلاشی و تنها با زدن یک دکمه، به صورت خودکار پارک انجام شود. آیا به نظر شما خارق العاده نیست؟

 

سیستم پارک اتوماتیک چگونه کار می کند؟

اگر چه این سیستم به صورت کامل اتومات نیست اما فرآیند آن را بسیار آسان می کند. ابتدا محل مناسب برای پارک را تشخیص داده و سپس اقفدام به پارک خودرو می کند. این سیستم از یک رادار تشکیل شده است که دارای سنسور هایی در سپر جلو و عقب خودرو است. این سنسور ها می توانند پارامتر های مورد نیاز برای تخمین زدن اندازه محل پارک را توسط کامپیوتر سیستم پارک اندازه گیری کنند. پس از این که محاسبات انجام و محل پارک تایید شد، سیستم کنترل فرمان را به دست گرفته و شروع به پارک خودرو در محل می کند. البته کنترل دنده ها و ترمز به عهده ی راننده است که این موارد توسط سیستم به راننده هشدار داده می شود. آخرین هشدار، هشدار پارک موفقیت آمیز خودرو است.

بنابراین آن چه متوجه شدیم این است که در سیستم پارک اتومات خودرو، کنترل فرمان به عهده ی سیستم و کنترل دنده ها و ترمز به عهده ی راننده است. با این سیستم دیگر نگران صدمه زدن به خودروهای دیگر در هنگام پارک نیستید و خیلی سریع تر نیز این کار را به انجام می رسانید.

 

 

 

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری