تلفن تماس : 09131994159
سیستم تعلیق خودرو

سیستم تعلیق خودرو

 

 

اگر دارای خودرو هستید و یا تصمیم دارید به زودی آن را خریداری نمایید، باید با بخش و سیستم های مختلف آن آشنایی کافی داشته باشید. سیستم تعلیق خودرو یکی از این سیستم هاست که از اهمیت زیادی در خودرو برخوردار است. حتی یکی از بخش های مهم خودرو که هنگام کارشناسی مورد بررسی قرار می گیرد، سیستم تعلیق آن است. بنابراین داشتن اطلاعات کافی در رابطه با آن بسیار مهم است. در این مطلب از وبسایت مجید امداد، خودروبر در کرمان به معرفی سیستم تعلیق خودرو و وظایف آن خواهیم پرداخت.

 

سیستم تعلیق خودرو که به آن فنر بندی خودرو نیز گفته می شود، بخشی است که از ایجاد ضربه و تکان های ناشی از حرکت خودرو در جاده پیشگیری می کند.

 

سیستم تعلیق خودرو چیست؟

سیستم تعلیق خودرو که به آن فنر بندی خودرو نیز گفته می شود، بخشی است که از ایجاد ضربه و تکان های ناشی از حرکت خودرو در جاده پیشگیری می کند. این ضربه ها و تکان ها ممکن است هم به خودرو و قطعات آن و هم به سرنشینان خودرو وارد شود که سیستم تعلیق خودرو می تواند جلوی این تکان ها را بگیرد. بنابراین شما که در خودرو نشسته اید و در حال حرکت هستید هیچ گونه تکان های غیر قابل تحمل تجربه نکرده و سفر خوب و راحتی خواهید داشت.

 

وظایف سیستم تعلیق خودرو

همان طور که در بخش قبل توضیح دادیم، وظیفه ی سیستم تعلیق خودرو، برطرف کردن تکان ها، ارتعاش ها و نواسانات وارد شده به چرخ ها در اثر حرکت خودرو در سطوح مختلف جاده می باشد. اما سیستم تعلیق خودرو مظیفه ی مهم دیگری نیز بر عهده دارد که آن بهبود عملکرد چرخ های خودرو است. سیستم تعلیق خودرو این وظیفه ی خود را از طریق ایجاد اصطکاک مناسب بین لاستیک ها با سطح جاده انجام می دهد که در نتیجه ی آن خودرو راحت تر کنترل می شود.

 

اجزای سیستم تعلیق خودرو

سیستم تعلیق خودرو از اجزای مختلفی تشکیل شده تا بتواند وظیفه ی خود که رفع تکان ها و ضربه های مزاحم است را به درستی انجام دهد. اجزای سیستم تعلیق خودرو موارد زیر می باشند:

  • فنر
  • کمک فنر
  • رینگ و لاستیک
  • میله های رابط
  • میل تعادل
  • سیبک
  • بوش
  • طبق
  • استارت

 

لازم به ذکر است که چنانچه هر کدام از اجزای سیستم تعلیق خودرو مشکل داشته و به درستی کار نکند، می تواند در عملکرد نهایی این سیستم تاثیر گذاشته و در آن اختلال ایجاد کند. بنابراین همیشه از سالم بودن اجزای سیستم تعلیق خودروی خود اطمینان حاصل کنید.

 

 

 

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری