تلفن تماس : 09131994159
منظور از اسب بخار در خودرو چیست؟

منظور از اسب بخار در خودرو چیست؟

 

 

اگر به مباحث فنی خودرو و همچنین کسب اطلاع از مشخصات جدید ترین خودروهای تولید و روانه ی بازار شده علاقه مند باشید، حتما نام اسب بخار را شنیده اید و می دانید که یکی از ویژگی های مهم در هر خودرویی میزان اسب بخار آن است.

در هر مبحث فنی اصطلاحاتی وجود دارد که در مکالمات عامیانه و روزانه استفاده نمی شود و ممکن است برای برخی کمی عجیب به نظر برسد. اسب بخار نیز یکی از این اصطلاحات است که در دنیای خودرو بسیار رواج دارد.

ما در این مقاله از مقالات سایت مجید امداد، یدک کش کرمان، به توضیح این اصطلاح یعنی اسب بخار پرداخته ایم.

 

منظور از اسب بخار در خودرو چیست؟

 

اسب بخار چیست؟

اسب بخار نام مقیاسی است که از آن به عنوان توان موتور خودرو یاد می کنند. واژه ی اسب بخار به انگلیسی Horsepower گفته می شود و به اختصار آن را HP نشان می دهند. بنابراین اگر در خودروی خود با این علامت مواجه شدید، بدانید که این همان توان موتور خودرو است.

واحد توان خودرو در دستگاه SI، وات است. نام گرفتن توان موتور به اسب بخار به قدیم تر ها بر می گردد. فردی به نام جیمز وات در یک معدن زغال سنگ مشغول به کار بود و توسط اسب این زغال سنگ ها را بلند می کرد. او می خواست بداند که توان هر اسب در بلند کردن زغال سنگ ها چقدر است. بنابراین به این نتیجه رسید که یک اسب در 1 دقیقه 33000 پوند-فوت کار انجام می دهد.

 

محاسبه اسب بخار در خودرو چگونه است؟

اما برای محاسبه ی اسب بخار در خودرو چه باید کرد؟ به این منظور از دستگاه های مخصوصی استفاده می شود که به خروجی میل لنگ موتور وصل شده و باری را روی موتور قرار می دهد. سپس حداکثر گشتاور تولید شده توسط موتور را محاسبه کرده و آن را در دور موتور ضرب می کنند. در مرحله آخر عدد به دست آمده را تقسیم بر 5252 می کنند. به این صورت توان موتور محاسبه می شود.

 

 

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری