تلفن تماس : 09131994159
مزایا و معایب خودروهای دوگانه سوز

خودروهای دوگانه سوز

 

دوگانه سوز کردن خودرو ها به معنای افزودن یک باک سوخت خودرو برای سوخت گاز علاوه بر بنزین است. با دوگانه سوز شدن خودرو، موتور اتومبیل در لحظه تنها می تواند از یک سوخت استفاده کند که این تغییر سوخت به صورت دستی یا اتوماتیک صورت می گیرد. تبدیل سوخت خودرو به گاز که به صورت متداول گاز CNG  است که از دو روش صورت می گیرد:

روش اول به صورت مستقیم است در این روش با نصب مخزن مخصوص گاز در هنگام تولید خودرو در کارخانه خودرو سازی است

و روش دوم نصب مخزن در کارگاه های نصب کیت یا مخزن است.

روش اول مطمئن تر از روش دوم است زیرا ساخت اجزای موتور خودرو بر اساس میزان خورندگی گاز طراحی و ساخته می شود. با این حال نصب مخزن به صورت جداگانه نیز بسیار متداول بوده که بایستی نصب آن توسط متخصصین گازسوز کردن خودرو صورت گیرد.

 

خودروی گازسوز

 

با این که برای اولین بار در سال 1356 طرح آزمایشی گازسوز کردن خودرو ها در ایران آغاز شد اما به طور عمومی این طرح توسط شرکت سایپا در دو دهه اخیر وارد اجرا شد.. روند دوگانه سوز کردن خودرو در ابتدا با خودروهای ناوگان شهری (تاکسی ها) آغاز شد و پس از آن به تدریج شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو اقدام به دوگانه سوز کردن خودروهای تولید ملی نمودند.

 

مزایای گازسوز کردن خودرو

اولین و عمده ترین علت گازسوز کردن خودرو قیمت پایین تر گاز نسبت به بنزین است که به اقتصاد کشور کمک شایانی خواهد کرد. از دیگر مزایای خودروهای گازسوز می توان به کاهش آلودگی هوا اشاره کرد زیرا میزان تولید گاز گلخانه ای توسط گاز ده ها برابر کمتر از بنزین است. هم چنین تامین گاز CNG بسیار راحت تر و فراوان تر از سوخت هایی نظیر بنزین است. افزایش عمر شمع خودرو و در نتیجه خودرو از مزایای دیگر گازسوز کردن خودرو است.

 

معایب گازسوز کردن خودرو

همان طور که اشاره شد گازسوز کردن خودرو در زمان تولید خودرو بهتر از زمانی است که پس از تولید آن را دوگاتنه سوز کنیم. از معایب دو گانه سوز کردن خودرو می توان به خراب شدن موتور اشاره کرد. زیرا به دلیل عدم تغییر در موتور خودرو پس از گذشت مدتی مشکلاتی در آن دیده خواهد شد.

از دیگر معایب گازسوز بودن خودرو می توان به افزایش خطر تصادفات رانندگی اشاره کرد. مخصوصا اگر مخازن سوخت گاز در اتومبیل به صورت قانونی و صحیح نصب نشده اند. کاهش فضای صندوق عقب، افزایش وزن خودرو به علت سنگینی مخزن گاز و گران بودن تجهیزات در صورت خرابی از دیگر معایب گاز سوز کردن خودرو می باشد. در صورت بروز مشکل در موتور خودرو می توانید با خودروبر در کرمان تماس بگیرید.

 

معایب خودروی دوگانه سوز

 

به عنوان سخن آخر، اگر به دنبال خرید خودرو هستید بهتر است خودروهایی با پایه ی گازسوز خریداری کنید تا از مشکلات احتمالی آن در امان باشید و اگر قصد گازسوز کردن خودروی خود را دارید حتما در کارگاه های استاندارد و توسط تکنسین های مجرب این کار را انجام دهید.

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری