تلفن تماس : 09131994159
کشف روغن ریزی های خودرو بدون مکانیک

کشف روغن ریزی های خودرو بدون مکانیک

روغن ریزی خودرو دلایل متعددی دارد که باید به سرعت عیب یابی و برطرف شود. به طور مثال نشتی روغن هیدرولیک می تواند باعث آتش سوزی موتور خودرو شود. بهتر است بدانید که در خودرو چهار نوع روغن وجود دارد:

1.روغن ترمز

2.روغن موتور

3.روغن هیدرولیک

4.روغن گیربکس

توجه داشته باشید که ابتدا باید نوع روغن نشتی را تشخیص دهید و سپس جهت رفع آن اقدام کنید. در این مقاله از وبسایت مجید امداد، امداد خودرو شبانه روزی کرمان قصد داریم شما را با روش های کشف روغن ریزی بدون مکانیک آشنا کنیم.

 

 

تشخیص روغن های خودرو

تشخیص روغن های نشتی، امر مهمی است که به اختصار به آن می پردازیم. روغن موتور معمولا رنگی تیره دارد و بوی بنزین سوخته می دهد. روغن هیدرولیک، روشن تر است اما بوی سوختگی نمی دهد. روغن ترمز خاصیت خورندگی دارد و اگر قطره ای از ان روی رنگ خودرو بریزد، آن را به سرعت از بین می برد.

روش های ساده کشف روغن ریزی

ساده ترین روش برای تشخیص روغن، مشاهده زیر خودرو پس از گذشت چند ساعت از توقف آن است.

ماشین را به کارواش ببرید و پس از توضیح کامل به شاگرد کارواش جهت عدم شستن دینام وشمع ماشین، اقدام به شستشوی موتور کنید. سپس با ماشین خود، 100 الی 200 کیلومتر که دو یا سه روز است رانندگی کنید. در اکثر مواقع بعد از شستشوی موتور، محل روغن ریزی مشخص است. بنابراین به راحتی می توانید با تعویض قطعه معیوب، مشکل ار حل کنید.

مسئله ای که ممکن است برای همه خودروها اتفاق بیفتد، این است که واشر درب سوپاپ به علت فشار بالا بعد از 40 هزار کیلومتر، خراب می شود و روغن از بالای موتور سرازیر می شود.

اگر ماشین شما بالای 80 هزار کیلومتر کار کرده است، منبع ذخیره روغن هیدرولیک خودرو را چک کنید. به احتمال 60 الی 70 درصد، روغن ریزی دارد. این روغن ریزی ممکن است از مخزن، پینیون فرمان ماشین، فشنگی هیدرولیک و یا شیلنگ فشار قوی هیدرولیک باشد.

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری