تلفن تماس : 09131994159
نشانه های خرابی دینام خودرو

نشانه های خرابی دینام خودرو

دینام قطعه ای بسیار مهم در اتومبیل است که وظیفه فراهم کردن جریان الکتریکی برای تغذیه قطعات و باتری خودرو را به عهده دارد. دینام خودروآ انرزی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل و نیروی لازم را تولید می کند. اگر دینام دارای نقص باشد، تمام قطعات خودرو برای به دست آوردن این میزان قدرت به باتری متکی خواهند بود. از آنجا که باتری ماشین آنقدر قوی نیست که بتواند برق مورد نیاز این قطعات را تامین کند، دینام ئقش بسیار مهمی در هر وسیله نقلیه دارد. در این مقاله از وبسایت مجید امداد، حمل خودرو کرمان قصد داریم علائم خرابی دینام را با هم بررسی کنیم.

 

 

شایع ترین دلایل خرابی دینام

هنگامی که مشکلی الکتریکی برای خودرو به وجود می آید، بسیاری افراد مشکل را از سمت باتری ماشین می دانند. در صورتی که در اکثر موارد، مشکل از دینام بوده است.

از علل خرابی دینام می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشکل رایانه ای: خودروهای جدید و پیشرفته امروزی، با سیستم های رایانه ای مانند ECU  کار می کنند. اگر مشکلی در سیستم رایانه اتومبیل شما به وجود بیاید، حتی اگر دینام هم سالم باشد، از شارژ شدن آن جلوگیری می کند.

کهنگی دینام: دینام ها معمولا بین 5 تا 8 سال عمر مفید دارند. پس اگر خودرو شما با مشکلات الکتریکی مواجه شد و از عمر دینام شما هم گذشته بود، بدانید که دینام فرسوده شده و باید تعویض شود.

خرابی فیوز: خوب است بدانید که خودروها برای حفظ عملکرد دینام از فیوز استفاده می کنند. فیوزها هنگتمی که موج جریان شدید برق از آنها عبور کند، منفجر می شوند. بنابراین دینام دیگر قادر به شارژ کردن باتری نیست.

شکستگی پولی یا تسمه: دینام برای تولید انرژی الکتریکی خودرو، از نیروی مکانیکی که یک تسمه و پولی ایجاد می کند، استفاده می کنند. اما مشکل اینجاست که تسمه دینام و پولی چندان با دوام نیستند و به راحتی می شکنند. اگر هر کدام از این دو مورد آسیب ببینند، انرژی مکانیکی وجود نخواهد داشت که دینام آن را تبدیل به انرژی الکتریکی کند.

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری