تلفن تماس : 09131994159
حقایقی راجع به کولر خودرو

حقایقی راجع به کولر خودرو

یکی از قسمت های مهم ماشین در فصول گرم سال، کولر آن است. خودرو بدون کولر، در گرما، هرگز برای سرنشینان آن، خوشایند و قابل تحمل نیست. شاید این موضوع برای شما هم پیش آمده باشد که در خودرو بدون کولر نشسته باشید. می بینید که وجود کولر برای یک اتومبیل تا چه اندازه مهم است. در این مقاله از وبسایت مجید امداد، خودرو بر کرمان، حقایقی راجع به کولر اتومبیل به شما خواهیم گفت.

 

 

نحوه کارکرد کولر

عملکرد سیستم های سرمایشی خودروها معمولا یکسان است و با چرخش سیال بین منبع سرد و گرم، تبادل حرارت و در نهایت، خنک کنندگی اتفاق می افتد. در کولر خودرو، ابتدا گاز توسط کمپرسور فشرده شده و با فشار بالا به سمت کندانسور هدایت می شود. با از دست دادن گرما، گاز در کندانسور تبدیل به مایع می شود و پس از عبور از لوله مویی به دلیل فشار، حالت دوفازی به خود می گیرد. این ماده سپس وارد اوپراتور می شود. با ورود به اوپراتور، این مایع با جذب گرمای لوله ها، دوباره به گاز تبدیل می شود. در ادامه، نوبت به فن خودرو است که هوای داخل کابین را به سمت این لوله ها هدایت کند. پس از خنک شئن، این هوا دوباره وارد کابین می شود و به همین دلیل است که شما هوای خنک آن را احساس می کنید.

علائم خرابی کولر خودرو

 مسلما یکی از علائم خرابی کولر خودرو، عدم خنک کردن آن است. از دیگر نشانه های خرابی کولر، روشن نشدن آن و یا صدای غیر معمول موتور هنگام روشن کردن آن است. در صورت مشاهده چنین مواردی، بهتر است به یک مکانیک مراجعه کنید.

چرا نباید بلافاصله بعد از ورود به خودرو، کولر را روشن کرد؟

در فصل تابستان به دلیل گرمای زیاد، گاز بنزین وارد کابین خودرو می شود که گازی سمی و خطرناک است. بهتر است به جای روشن کردن کولر، ابتدا دقایقی پنجره ها را باز بگذارید. این کار موجب می شود گاز بنزین از ماشین خارج شود.

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری