تلفن تماس : 09131994159
نکات تکمیلی سنسور اکسیژن

نکات تکمیلی سنسور اکسیژن

سنسور اکسیژن با نام لاتین سنسور لامبدا، میزان اکسیژن موجود در مایع یا گاز را اندازه گیری می کند. سنسور اکسیژن در خورو باعث کاهش مصرف سوخت، افزایش کارایی موتور و کاهش آلاینده های آن می شود. این سنسور، برای تشخیص گازهای موجود در اگزوز، دارای مواد رادیواکتیو است. بنابراین در هنگام تعمیر، دقت کنید که نوک سنسور با بدن تماس پیدا نکند. در این مقاله از وبسایت مجید امداد، خودرو بر کرمان، به بررسی این موضوع می پردازیم.

 

چگونگی عملکرد سنسور اکسیژن

نحوه ی عملکرد این حسگر به این صورت است که مقدار دود خروجی از اگزوز را ثبت کرده و به کامپیوتر خودرو منتقل می کند. سپس کامپیوتر آن را مورد تحلیل قرار می دهد. در مرحله ی بعد، واحد کنترل موتور یا ECU، اطلاعات ارسال شده را بررسی می کند و در نهایت میزان پاشش سوخت در خودرو تعیین می شود.

 

 

 

علائم یک سنسور ناسالم

سنسور اکسیژن در اغلب خودروها نظام یکسانی دارد. در نتیجه با دیدن یک سری علامت ها می توان خرابی  یا کارکرد ناسالم آن را تشخیص داد. میزان دور موتور عاملی است که رانندگان همواره باید به آن توجه داشته باشند. چرا که هرگونه تغییر در آن، رانندگان را متوجه می سازد تا نسبت به تعمیر خودرو اقدام نمایند. اگر سنسور اکسیژن در یک خودرو درست و دقیق کار نکند، دور موتور بالاتر از حد عادی خواهد بود. همچنین اگر مصرف سوخت خودرو به طرزغیر عادی بالا برود، یکی از دلایل آن به حسگر اکسیژن برمی گردد. پس از دست رفتن مقدار زیادی از سوخت در خودرو، یعنی سنسور اکسیژن به درستی میزان اکسیژن نسوخته در هوای خروجی خودرو را اندازه گیری نکرده است.

 

حسگر اکسیژن را باید تمیز کرد؟

هنگامی که به طور طولانی مدت از سنسور استفاده کنید، کثیف می شود. باید به صورت منظم و دوره ای سنسور اکسیژن را تمیز کنید. این کار باعث افزایش طول عمر آن شده و باعث می شود عملکرد بهتری داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری