تلفن تماس : 09131994159
زمان تعویض شمع خودرو

زمان تعویض شمع خودرو

 

تمام قطعات خودرو بعد از یک مدت معین کارکرد، فرسوده می شوند. شمع خودرو، یکی از مهم ترین اجزای داخلی خودرو بوده که نقص کارکرد آن به نقص در عملکرد خودرو منجر می شود. در این مقاله از وبسایت مجید امداد، یدک کش کرمان، راجع به زمان تعویض شمع خودرو و نشانه‌ها هشدار دهنده آن صحبت خواهیم کرد. در انتها مقاله، آموزش تعویض به موقع شمع خودرو را خواهیم داشت.

 

اطلاعاتی راجع به شمع خودرو

به عنوان راننده یا مکانیک ماهر، باید اطلاعاتی راجع به شمع خودرو داشته باشید. شمع در سرسیلندر قرار گرفته است و شامل دو الکترود جدا از هم است. شکافی کوچک بین آن ها قرار گرفته است. وظیفه شمع خودرو رساندن جریان الکتریکی به محفظه احتراق موتور می باشد. جرقه الکتریکی موجب می شود انفجار مخلوط سوخت و هوا انجام شود. نتیجه این چرخه، روشن شدن موتور خودرو است. در صورتی که تمام تنظیمات صحیح انجام شده باشد، ماشین با به حرکت درآمدن پیستون های موتور می شود. قدرت خود را حفظ می‌کند و مخلوط فشرده سوخت – هوا به آرامی می سوزد.

از  دیگر وظایف شمع ها، تحمل گرما و فشار شدید موجود در سیلندر می باشد. به‌جز تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز برای احتراق، وظیفه دیگری نیز داشته و آن، حذف مواد رسوب شده حاصل از موادافزودنیِ سوخت یا دیگر آلاینده‌ها است.

 

 

نشانه های تعویض شمع

اگر شما نسبت به علائم و رفتارهایی که ماشین در حالات مختلف از خود نشان می دهد آگاه باشید، به راحتی می توانید خودتان خودرو را تعمیر کنید. نشانه های تعویض شمع عبارتند از:

سخت روشن شدن ماشین

انجام احتراق به صورت ناقص

افرایش مصزف سوخت

هنگام درجا کار کردن، صدای بلندی از موتور شنیده می شود

اتومبیل به سختی گاز خورده و شتاب می گیرد.

چراغ چک موتور روشن می شود

صدای بسیار بلندی از موتور شنیده می شود

دانستن این نکات به شما کمک خواهد کرد، با ماشین بهینه رفتار کنید.

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری