تلفن تماس : 09131994159
فرمان خودرو و انواع آن

فرمان خودرو و انواع آن

 

فرمان وسیله ای برای کنترل خودرو و حرکت کردن در مسیر صحیح می باشد. اگر کنترل خودرو به نحو احسنت انجام شود، رانندگی با کمترین خطر همراه است. در غیر اینصورت، هم ماشین آسیب می بیند و هم راننده. چرخاندن چرخ های جلو خودرو به وسیله فرمان انجام می شود. در این مطلب از وبسایت مجید امداد، خودروبر در کرمان، به تفصیل به موضوع فرمان خودرو و انواع آن می پردازیم.

فرمان خودرو شامل اجزای زیادی بوده و تنها از غربیلک تشکیل نشده است. اما تنها جزئی ازاین سیستم پیچیده که در نگاه اول به چشم می آید، همان فرمان است. فرمان، وظیفه افزایش گشتاور را نیز بر عهده دارد. به صورتی که افزایش قطر غربیلک منجر به افزایش نیروی گشتاور می گردد. جعبه فرمان، قطعه بسیار مهم دیگری است که کاراصلی اش تبدیل حرکت خطی دست به حرکت دورانی می باشد. دیگر قطعات تشکیل دهنده سیستم عبارتند از: ستون خرطومی پیتمن، میله درگ، شغال‌دست و سگ‌دست

 

انواع فرمان خودرو

دو دسته بندی کلی در این باره وجود دارد: فرمان های دستی و غیر دستی.

فرمان دستی: همان طور که از عنوانش برمی آید، برای وارد کردن نیرو به فرمان و به حرکت درآوردن خودرو از نیروی دست استفاده می گردد. در این گونه سیستم‌ها، نیرویی که از سمت راننده به فرمان منتقل می شود، باعث به جلوراندن چرخ ها می گردد. طبیعتا در مدت طولانی،  دست راننده خسته شده و کنتدل فرمان برای وی سخت می شود.

فرمان غیر دستی: نوع دیگری از فرمان ها که غیر دستی نام دارد، در انواع هیدرولیک، الکتروهیدرولیکی و برقی وجود دارند. به طور مختصر توضیحی درباره فرمان هیدرولیک می دهیم. ایده این نوع فرمان ها، نخستین بار برای راحتی راننده ها در نظر گرفته شده است. فرمان هیدرولیکی به کمک یک پمپ و مقداری از تجهیزات دیگر و کمک فشار روغن چرخش فرمان را برای راننده آسان می کند. پمپ ها به یاری راننده می آیند. حرکت فرمان را بسیار راحت کرده. همچنین موجب کاهش احساس خستگی برای رانندگی های طولانی مدت می شود.

 

 

نشانه های عدم تنظیم فرمان

بروز مشکل در سیستم جلوبندی خودرو

شیوه اشتباه رانندگی

تصادف

ساییدگی لاستیک های خودرو

عدم تعادل خودرو

کشیدن خودرو به سمت اشتباه

در صورتیکه نشانه های بالا را هنگام رانندگی حس کردید، فورا به تعمیرگاه مراجعه کنید و تنظیم موتور را انجام دهید.

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری