تلفن تماس : 09131994159
نکات فنی خودرو

نکات فنی خودرو

دانستن نکات فنی خودرو از جمله مواردی است که هر راننده به آن نیاز دارد. اگر بخواهیم بدون مشکل از تمام مزیت های ارائه شده توسط خودرو استفاده کنید، باید تا حدودی دانش راجع به نکات فنی خودرو داشته باشید. آگاهی داشتن راجع به این نکات برای شما در هنگام استفاده از خودرو بسیار ضروری است. در ادامه این مقاله از وبسایت مجید امداد، یدک کش کرمان، به بررسی این مطلب می پردازیم.

خودرو خود را به طور منظم بررسی کنید.

با توجه به چک لیست تعمیر و نگهداری خودرو که در دفترچه مالک خودرو ارائه می شود، می توانید تمام قسمت های خودروتان را بررسی کنید. نکته مهم این است که این بازرسی توسط خودتان انجام شود. با این روش خودتان به مسائل فنی خودرو آشنا می شوید. انجام بازرسی امر آسانی است، به خصوص اگر شما بدانید که به دنبال چه چیزی بگردید. در این زمینه نیز می توانید از کتابچه راهنمای خودرو کمک بگیرید.

معنا شاخص های مختلف نشان دهنده خودرو را یاد بگیرید.

اتومبیل های مدرن سنسورها پیشرفته ای دارند که بسیاری از وضعیت ها خودرو را به شما نشان می دهند. شما باید معنی تمام دستگاه های چشمک زن در خودرو را یاد بگیرید و مطمئن شوید که می دانید هر چشمک نشانه چیست. در ادامه چشمک زن های هشدار دهنده را مشاهده می کنید.

نشانگر هشدار موتور

این نشانگر به طور معمول یک مشکل در اطراف موتور خودرو شما را نشان می دهد که به طور فعال توسط یک رابط oBD  کنترل می شود. بهتر است این چراغ روشن نشود. برای این کار می توانید از ابزار مخصوص اسکنر OBD استفاده کنید.

نشانگر هشدار برق

این وسیله به طور خودکار تعیین می کند که سیستم شارژ الکتریکی خودرو شما دچار عیب و ایراد شده است. نیاز به ارزیابی بیشتر دارند. در اغلب موارد، یک مشکل در ژنراتور، نیز باعث این خطا می شود.

نشانگر هشدار ترمز

دلایل متعدد و مختلفی برای این مشکل وجود دارد. مهم ترین این دلایل عبارتند از خرابی سوییچ ترمز دستی، بالا بودن اهرم ترمز دستی، ایراد ترمزها، کم بودن روغن ترمز، خرابی سنسور سطح روغن ترمز و تنظیم نبودن فشار روغن. برای فهمیدن دلیل اصلی، باید آموزش فنی مناسب دیده باشید.

نشانگر هشدار ABS

در صورتیکه این چراغ بزند بهتر است آن را به نزدیکترین تعمیرگاه ببرید تا تعمبرکار بتواند خودروتان را بازبینی کند و تشخیص مناسب بدهد. سیستم های ترمز ضد قفل ترمز ، در شرایط توقف ناگهانی، خودروی شما را پایدار و قابل کنترل نگه می دارد.

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری