تلفن تماس : 09131994159
نکاتی برای قوی کارکردن کولر خودرو

نکاتی برای قوی کارکردن کولر خودرو

 

در گرمای تابستان، وقتی سوار ماشین می شوید و احساس خفگی می کنید دوست دارید کولر خودرو کارکرد عالی داشته باشد تا شما را به سرعت خنک کند.

اهمیت کولر خودرو به اندازه ای است که کمپانی های مطرح خودرو سازی با یکدیگر بر سر طراحی کولر قوی تر رقابت تنگاتنگی دارند. در ادامه این مطلب از سایت مجید امداد، خودروبر در کرمان، به شما نکاتی را عرضه می کنم که شما را در تشخیص کولر باکیفیت خودرو یاری کند.

 

اساس کار کولر خودرو

پایه عملکرد این سیستم، مشابه با بقیه سیستم های سرمایشی می باشد. چرخش یک سیال بین دو منبع گرم و سرد، منجر به خنک کردن و تهویه محیط داخل خودرو می شود. گاز ابتدا در کمپسور فشرده شده و با فشار بالا به سمت کندانسور هدایت می شود. کمپرسور نیروی مورد نیاز خود را از تسمه دینام دریافت می کند. گاز حرارت خود ر ا در کندانسور از دست می دهد و به حالت مایع تغییر می کند. سپس با عبور از لوله موئی که به شیر انبساط معروف می باشد. به دلیل کاهش چشمگیر فشار، حالت دوفازی می یابد.

 

قطعات تشکیل دهنده کولر خودرو

کمپرسور: وظیفه دارد تا گاز خنک کننده را متراکم نگه دارد. نیروی این کار به وسیله تسمه دینام از موتور تامین می شود.

کندانسور: پایه و اساس کار کندانسور شبیه رادیاتور می باشد و گاز به محض ورود به آن، با کاهش گرمای خود به حالت مایع تبدیل خواهد شد. مایعی که از کندانسور خارج می شود، با توجه به دمای پایین خود، وظیفه خنک‌کاری را بر عهده دارد.

شیر انبساط: میزان گاز وارد شده به کندانسور به اواپراتور توسط یک شیر تنظیم و کنترل می گردد. این قطعه، موجب کاهش فشار گاز نیز می شود. در واقع می توان به صورت اجمالی گفت: شیر انبساط، متعادل کننده بار گرمایی و درصد خنک کنندگی اواپراتور نیز می باشد.

 

 

 

علائم خرابی شیر انبساط

سر و صدا بیش از حد: در صورتی که سر و صدا کولر ماشین بیش از حد باشد، می توان برای پی بردن علت به شیر انبساط کولر دقت کرد. روشن بودن بیش از حد کولر خودرو، باعث می شود دستگاه تشخیص دما به درستی کار نکند و کولر ماشین شما دچار مشکل شود.

اواپراتور یا تبخیر کننده: تبخیر آب در این قطعه اتفاق می افتد و حرارت گرما کابین گرفته می شود تا کولر بتواند به درستی کار کند.

فن کولر: گردش هوا توسط فن انجام می شود. این قطعه هوا را به گردش در می آورد و خنکی درون خودرو را موجب می شود.

 

چند نکته جالب

بلافاصله پس از روشن نمودن خودرو، کولر خودرو را روشن نکنید. بلکه برای مدتی پنجره را روشن بگذارید تا هوای داخل کابین عوض شود. سپس اقدام به روشن کردن کولر کنید. زیرا گرما تابستان موجب می شود تا گاز بنزین در تمام خودرو پراکنده شود.

برخی افراد به صورت اغراق‌آمیزی ‌بر این باورند که روشن نمودن کولر ماشین ، مصرف سوخت را به شدت افزایش می‌دهد؛ در حالیکه این قضیه خیلی هم صحت ندارد. سعی نمایید زمان‌هایی که کولر روشن است خیلی به خودرو فشار نیاورید . از این طریق می‌توانید مصرف سوخت را نیز مدیریت کنید. شایان ذکر است که مصرف سوخت با پنجره‌های باز و سرعت بالا، عملا بیش از حالتی است که کولر روشن است و این امر نیز مربوط به مسائل آیرودینامیکی است که پنجره‌های باز، مقاومت در برابر هوا را افزایش می‌دهد.

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری