تلفن تماس : 09131994159
معرفی سوخت cng

معرفی سوخت CNG

 

گاز طبیعی یا همان CNG سوختی است که بیشتر به عنوان جایگزین بنزین یا گازوئیل و یا گاز مایع به کار می رود. CNG  نسبت به تمامی موارد بالا آلودگی کمتری ایجاد می کند. همچنین در هنگام نشت از ایمنی بیشتری برخوردار است. زیرا ؛ گاز از هوا سبک تر می باشد و سریع پراکنده می شود. این گاز با فشرده سازی گاز طبیعی به صورت خام حاصل می شود. به طوریکه حجمی که اشغال می کند در برابر حجمی که گاز  در شرایط عادی اشغال می کند، یک درصد است. در این مقاله از سایت مجید امداد، یدک کش در کرمان، به معرفی این نوع سوخت می پردازیم.

بیشترین بخش گاز طبیعی را متان تشکیل داده است و از چاه های گاز طبیعی و چاه‌های نفتی و فراوری زباله‌ها (زیست‌گاز) تولید می‌شود. ایران بزرگترین ناوگان خودرو های CNG را داشته است. پاکستان و آرژانتین با بیش از دو میلیون و برزیل، چین و هند با بیش از یک و نیم میلیون خودروی سی‌ان‌جی‌سوز در رتبه‌های بعد قرار دارند.

 

مزایای استفاده از سوختCNG

قیمت با صرفه

تولید آلایندگی کمتر

در مقابل این مزایایی که گفته شده است، این نوع سوخت معایبی نیز دارد. همچون : هزینه زیاد ایجاد پمپ های سوخت گیری، کاهش پیمایش خودرو و نیاز به طراحی و تقویت بخش‌های بسیاری از خودرو نظیر شاسی، مدام کار کردن سامانه های خنک کاری و خطر زیاد انفجار خودرو از معایب سوخت CNG می باشد

 

 

 

خودرو های گازسوز

خودرویی با سوخت جایگزین است که از گاز طبیعی فشرده یا گاز طبیعی مایع شدهLNG استفاده می کند. نباید خودرو های گازسوز با خودرو هایی که از گاز نفت مایع شده یا همان LPG  استفاده می کنند اشتباه گرفته شود. خواص و ترکیبات شیمیایی LPG عمدتا از پروپان گرفته شده است. متان تمیزترین هیدروکربن قابل احتراقمی باشد. بسیاری از ناخالصی‌های موجود در گاز طبیعی در مبدأ از آن حذف می‌شوند.موتور های بنزینی موجود را به راحتی می توان به CNG یا LNG تغییر داد یا آن ها را دوگانه سوز کرد.

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری