تلفن تماس : 09131994159
نکاتی درباره ضد یخ

نکاتی درباره ضد یخ

 

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که در سرمای شدید زمستان، آب درون رادیاتور خودرو یخ زده است و خودرو دچار مشکلات شده است. در این مطلب از سایت مجید امداد، یدک کش کرمان، می توانید اطلاعات و آگاهی زیادی درباره ضد یخ به دست آورید. پس تا پایان با من همراه باشید.

آشنایی با نحوه عملکرد سیستم خنک کننده خودرو

موتور خودرو وظیفه دارد با سوزاندن بنزین یا گازوئیل، انرژی مورد نیاز خودرو را فراهم نماید. تمام سوخت سوزانده شده صرف حرکت اتومبیل نمی شود. بلکه در حدود دو سوم از آن به شکل انرژی تولید شده به گرما تبدیل خواهد شد. نصف این گرما از اگزوز خارج شده و نیمی دیگر در موتور خودرو باقی می ماند. موتور خودرو بایدخنک شود و این گرما را دفع کند. اگر این اتفاق نیافتد، دمای موتور خودرو پیوسته افزایش می یابد تا جاییکه تمام اجزای فلزی داخل موتور خودرو شروع به ذوب شدن می کند و عملکرد موتورر را به طور کلی تحت تاثیر قرار می دهد.

آشنایی با ضد یخ

برای پیشگیری از این مشکل به مایع خنک کننده نیاز است. این مایع خنک کننده بر پایه آب است و تا حد قابل توجهی گرمای موتور را کاهش می دهد. لازم به ذکر است که خود مایع خنک کننده هم گرم می شود. به همین علت ساز و کاری برای این موضوع در موتور قرار داده شده است. این مایع به قسمت جلوی ماشین که رادباتور در آنجا قرار دارد فرستاده می شود. با شروع  حرکت اتومبیل به جلو، هوا در شیارهای رادیاتور که حاوی این مایع خنک‌ کننده داغ است جریان یافته  و باعث خنک‌شدن آن می‌شود.

 

 

 

 

تفاوت ضد یخ با مایع خنک کننده

بسیاری بر این باورند که ضد یخ با مایع خنک کننده یکی است در صورتیکه این چنین نیست.ضد یخ یکی از دو جزء اصلی تشکیل دهنده مایع خنک کننده است. در واقع خنک کننده از ضد یخ و آب مقطر تشکیل شده است. مواد تشکیل دهده ضد یخ، نوعی الکل و آب مقطر هستند. رایج ترین نوع الکل مورد استفاده برای ساخت ضد یخ، اتیلن گلیکول است. زیرا هم ارزان بوده و هم با هر نسبتی با آب ترکیب می شود. اما به تازگی مایع جدیدی به نام اتیلن پروپیلن به بازار آمده است که گران تر است اما خطر کمتری دارد.

 

کاربرد ضد یخ

وجود مزایای زیاد ضد یخ باعث شده است تا این محصول به طور چشمگیر مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از این مزایا که مهم ترین کاربرد ضد یخ است این است که اجازه نمی دهد مایع درون سیستم خنک کننده یخ بزند. کاربرد دیگر ضد یخ این است که نقطه جوش آب را بالا برده و مانع از این می شود که آب جوش به موتور خودرو آسیب وارد کند. مخلوط ۵۰/۵۰ ضد یخ و آب، باعث می‌شود نقطه جوش آب به جایی بین ۲۴۰ و ۲۷۰ سانتی‌گراد (۴۶۴ و ۵۱۸ درجه فارنهایت) برسد.

 

دیگر مزایای ضد یخ

تعویض ضد یخ به طور منظم فواید زیادی برای خودرو شما دارد :

1- از یخ زدن آب در زمستان جلوگیری می کند.

2- از به جوش آمدن آب در تابستان جلوگیری می کند.

3- از خوردگی و زنگ زدگی قطعات موتور جلوگیری می کند.

4- سبب ممانعت از خوردگی و پوسیدگی قطعات لاستیکی و پلاستیکی می شود.

امیدوار هستم توانسته باشم آگاهی شما را درباره ضد یخ افزایش بدهم .شما هم نظرات و تجربیات خود را راجع به استفاده از ضد یخ به من منتقل کنید تا با خواندنشان اطلاعات بیشتری کسب کنم.

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری