تلفن تماس : 09131994159
تنظیم موتور خودرو

 

تنظیم موتور خودرو 

موتور خودرو یکی از اجزای اصلی هر خودرویی می باشد که تاثیر مستقیمی بر عملکرد خودرو دارد. دلایل متفاوتی می تواند منجر به به هم ر یختن موتور خودرو شود مثل :  فرسودگی قطعات،‌ اشکال در سیستم برق و سنسورها،‌ اختلال در عملکرد پمپ بنزین و.......با روشن شدن چراغ چک موتور می توان فهمید که موتور نیاز به تنظیم دارد. در این مطلب از سایت مجید امداد ، یدک کش کرمان، به توضیح این موضوع می پردازیم.

بعد از باز کردن سوئیچ خودرو این چراغ روشن می شود و در صورتیکه نیاز به تنظیم نباشد،چراغ به طور اتوماتیک خاموش می شود. اگر چراغ خاموش نشد ممکن است مشکلات زیر رخ داده باشد:

  • خراب بودن سنسور ها
  • اختلال در ارتباط ECU
  • قطعی ارتباط بین  سیستم ها و کامپیوتر خودرو
  • فعال شدن سوئیچ اینرسی
  • اختلال در سیستم ایموبلایزر

 

 

خودرو های قدیم به ازای هر 15 تا 30 کیلومتر نیاز به تنظیم دارند. اما در مورد خودرو های مدرن این موضوع کمی متفاوت است. زیرا در کارخانه دور های معینی برای آن در نظر گرفته شده است.تنظیم موتور باعث افزایش شتاب خودرو و کاهش مصرف سوخت می شود.

تعمیرکاران جهت تنظیم موتور، از دیاگ و دستگاه شست‌و‌شوی انژکتور استفاده می کنند.به طور معمول در ابتدای هر فصل، موتور خودرو باید تنظیم شود. دیر متوجه شدن زمان نیاز به تنظیم موتور خودرو، باعث به وجود آمدن مشکلاتی مثل : دیر استارت خوردن خودرو، بالا رفتن دمای موتورمی شود که استهلاک خودرو و هزینه سنگین را به دنبال دارد. تنظیم موتور باید توسط تعمیرکار انجام شود. همچنین بهتر است خودرو در یک سال دو تا چهار بار تنظیم گردد تا عملکرد بهتری داشته باشد.

 

مراحل تنظیم موتور

تنظیم برق خودرو : شمع ها و وایر خودرو بررسی می شود و در صورت نیاز تعویض می گردد.بررسی جرقه جزئی در این مرحله بسیار ضرروری است.

سیستم هوا : اگر در این مرحله عمر سیستم هوا تمام شده است باید نسبت به تعویض کردن آن اقدام کرد.در این مرحله محفظه فیلتر و دریچه هوا باید تمیز و روغن کاری شود.

سیستم سوخت رسانی :در صورت نیاز باید فیلتر بنزین تعویض گردد. سوزن های انژکتور باید چک شوند. اگر سالم بودند، شسته شوند و در صورتیکه خراب باشند باید عوض شوند.

در مرحله آخر تعمیرکاران با دستگاه دیاگ ایراد های باقی مانده را برطرف می کنند.

نسبت به تنظیم موتور خودرو خود حساس باشید تا همیشه ایمن برانید.

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری