تلفن تماس : 09131994159
مپ سنسور چیست؟

مپ سنسور چیست؟

 

 

اگر با مشکل ریپ زدن و لرزش خودرو مواجه شدید قطعا این مقاله راهکار خوبی برای مشکل شما محسوب می شود. راه حل این مشکل رفع خرابی مپ سنسور است. حتما از خودتان می پرسید مپ سنسور چیست؟ برای جواب به این سوال این مقاله از وبسایت مجید امداد، یدک کش در کرمان را تا آخر بخوانید.

 

مپ سنسور چیست؟

 

معرفی مپ سنسور خودرو

مپ سنسور با نام سنسور فشار منیفولد هوا شناخته می شود. مپ سنسور به طور مستقیم یه دستگاه ECU متصل می شود. مپ سنسور وظیفه گزارش هوای مکش شده به سیستم کامپیوتری ECU را بر عهده دارد. این قطعه در مجرای وروودی هوا به موتور خودرو نصب می شود و با یک شیلنگبه دریچه ورودی هوا در منیفولد هوا متصل می شود. ایسیو با استفاده از مپ سنسور میزان باز و بسته بودن دریچه هوا را کنترل می کند. پس اگر مپ سنسور کار خود را دقیق انجام ندهد خودرو از کار خواهد افتاد.

 

مپ سنسور کجا نصب شده و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟

در مجرای ورودی هوا نصب شده و فشار هوای وروودی به خودرو را در هر لحظه اندازه گیری می کند و به سیستم کامپیوتری خودرو گزارش می کند. ECU اطلاعاتی از قبیل شرایط جاده ای وضعیت آب و هوا و سرعت حرکت و موارد این چنینی را که از مپ سنسور دریافت کرده است هماهنگ می کند و بر اساس آن ها به مدیریت دریچه هوا می پردازد. یکی از دلایلی که وقتی پا را از روی پدال گاز بر می دارید میزان هوای بیشتری وارد موتور خودرو می شود همین فشار منیفولد هوا و اطلاعات ارسالی از آن به سیستم کامپیوتری خودرو است.

 

علائم خرابی مپ سنسور

اگر ایسیو اطلاعات صحیحی از مپ سنسور دریافت نکند نمی تواند موقعیت دقیق دریچه های هوا را تنظیم و کنترل نماید. همین مورد باعث می شود زمانیکه موتور خودرو به میزان هوای بیشتری نیاز داردECU  دریچه ورود هوا را ببندد ومانع از وروود هوا به موتور شود.در همین زمان است که خودرو شروع به ریپ زدن می کند و لرزش خورو ایجاد می شود.جهت تست کردن مپ سنسور خودرو از دیاگ استفاده می کنند.دیاگ مواردی همچون مشکلات سنسور مپ و باز و بسته بودن دریچه های هوا را چک می کند و در صورت اعلام خرابی فورا پیغام می دهد که در این صورت باید مپ سنسور تعویض گردد.

بدون دستگاه دیاگ هم می توان خرابی مپ سنسور را تشخیص داد.اگر موارد زیر را مشاهده کردید به خرابی مپ سنسور پی ببرید.

  • لرزش موتور در حالت طبیعی عملکردی آن
  • کاهش یک باره قدرت موتور ماشین
  • دوده گرفتن سر شمع ها

با تعویض به موقع مپ سنسور خودرو به افزایش بازدهی خودرو کمک کنید .

 

 

 

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری