تلفن تماس : 09131994159
آشنایی با سنسورهای خودرو

آشنایی با سنسورهای خودرو

 

 

هنگام رانندگی با خودرو هیچ چیز بیش تر از این موضوع اهمیت ندارد که بخش های مختلف ماشین شما از سلامت کامل برخوردار باشند. فقط در این صورت است که کی توانید با خیال راحت به رانندگی خود ادامه دهید. اما آیا می دانید اگر حین رانندگی اتومبیل شما دچار مشکل شود، شما چگونه متوجه آن می شوید؟ آیا باید هر چند ساعت توقف کنید و اجزای مختلف اتومبیل خود را بررسی کنید؟ البته که نه. این وظیفه ای است که به عهده ی سنسور ها گذاشته شده است. اشنایی با سنسورهای خودرو موضوع این مقاله از وبسایت مجید امداد، خودروبر در  کرمان، می باشد.

 

آشنایی با سنسورهای خودرو

 

آشنایی با سنسورهای خودرو – سنسور دور موتور RPM

سنسور دور موتور یا دور میل لنگ از مهم ترین سنسورهای خودرو است. هنگامی که ماشین شما استارت می خورد ولی روشن نمی شود، این بخش دچار مشکل شده است. کاربرد های مهم آن در کنترل سرعت چرخش، تنظیم میزان سوخت و جلوگیری از توقف ناگهانی حرکت موتور می باشد.

 

سنسور اکسیژن

همانطور که می دانید درون اگزوز خودرو اکسیژن موجود می باشد. سنسور اکسیژن که در ابتدای مسیر اگزوز قرار گرفته، وظیفه ی بررسی اکسیژن درون اگزوز را بر عهده دارد. یعنی اکسیژن غیر طبیعی موجود و همچنین غنی یا ضعیف بودن آن را اندازه گیری می کند.

 

سنسور دمای مایع خنک کننده موتور

همانطور که از نامش پیداست، این سنسور وظیفه ی اندازه گیری دمای مایع خنک کننده ی موتور را بر عهده دارد. محل قرار گیری آن روی محفظه ی ترموستات است. درون این سنسور دو سنسور دیگر قرار داده شده است که یکی از آن ها برای ارسال سیگنال و دیگری برای آمپر اب می باشند.

 

سنسور دریچه گاز

این سنسور فقط در خودروهایی که دریچه ی گاز آن ها مکانیکی است، یعنی با سیم گاز باز و بسته می شود، وجود دارد. روی دریچه ی گاز قرار گرفته که یک سمت آن روی دریچه ی گاز و سمت دیگر روی سیم گاز می باشد. اطلاع از وضعیت دریچه ی گاز وظیفه ی این سنسور است. خرابی آن موجب می شود که خودرو دور موتور خودرو به سختی بالا برود و ریپ بزند.

 

سنسور سطح بنزین

سنسور سطح بنزین یا سنسور شناور بنزین، از سنسور های قدیمی تمام خودرو ها می باشد. روی شناور سیستم پمپ بنزین قرار گرفته و وظیفه ی آن بررسی و اندازه گیری مقدار بنزین موجود در باک سوخت است. نتیجه ی این اندازه گیری توسط درجه ی بنزین روی پشت آمپر به اطلاع راننده می رسد. در صورت خرابی آن میزان بنزین موجود به درستی نمایش داده نمی شود.

 

 

سنسورهای خودرو موارد بسیار زیادی هستند و حتی ممکن است در انواع خودرو ها تعداد آن ها کم تر یا بیش تر باشد. در این مقاله مهم ترین آن ها را بررسی کردیم.

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری