تلفن تماس : 09131994159
سیستم استارت خودرو

سیستم استارت خودرو

 

 

همانطور که می دانید اولین قدم برای اینکه خودرو شروع به کار کند و راه بیفتد، استارت زدن آن است. در واقع با استارت زدن، خودرو روشن شده و می تواند شروع به حرکت کند. این وظیفه در خودرو ها به عهده ی سیستم استارت خودرو می باشد. این سیستم باعث می شود پیشرانه و موتور به چرخش درآمده و سپس ماشین روشن شود. برای اینکه بیش تر با سیستم استارت خودرو آشنا شوید و بدانید وظیفه ی آن چیست و چه انواعی دارد، ادامه ی این مقاله از وبسایت مجید امداد، خودروبر در کرمان، را مطالعه نمایید.

 

سیستم استارت خودرو

 

سیستم استارت خودرو چیست؟

سیستم استارت خودرو قطعه ای است که در پشت و کنار موتور قرار دارد. این سیستم بخشی از سیستم برق خودرو است و در واقع یک موتور الکتریکی می باشد. این موتور الکتریکی انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. یعنی نیروی برق را از موتور می گیرد و به نیروی حرکتی تبدیل می کند. بنابراین موتور و پیشرانه را به چرخش در می آورد.

اجزای مهم سیستم استارت ماشین ها عبارتند از: اتوماتیک، زغال، درپوش، کلگی، آرمیچر، دنده، سیم پیچ، بالشتک و پوسته ی اصلی.

 

وظیفه سیستم استارت

اکنون که با سیستم استارت خودرو آشنا شدیم، وقت آن رسیده که به بررسی وظیفه ی آن بپردازیم. پیش تر گفتیم که وظیفه ی آن روشن کردن اتومبیل است. اما در واقع وظیفه ی اصلی آن چیز دیگری است . یعنی نقش خود را قبل از اینکه ماشین روشن شود، ایفا می کند.

می توان گفت وظیفه ی اصلی آن به چرخش درآوردن موتور و پیشرانه است. وقتی که موتور و پیشرانه به چرخش در می آیند، در نتیجه ی آن نیز ماشین روشن شده و برای حرکت آماده می شود.

 

انواع استارت خودرو

سیستم استارت اتومبیل ها در انواع مختلفی وجود دارند. که مهم ترین آنها عبارت است از:

  • استارت گیر بکسی: مخصوص پیشرانه های حجم بالا یا موتور هایی که سیلندر های زیادی دارند، می باشد. در آن از گیربکس به منظور رسیده به گشتاور بیش تر استفاده می شود.
  • استارت دنده مارپیچی: در این مدل استارت و اتومات به صورت جدا از هم طراحی می شوند. بنابراین با مشکلات زیادی از جمله گیر کردن دنده ی استارت، عمل نکردن پیشرانه و ... همراه است.
  • استارت دنده مارپیچی کشویی: این سیستم ابتدا برق را از باتری به موتور انتقال داده و سپس با درگیر کردن دنده ی فلایویل، پیشرانه را روشن می کند.

 

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری