تلفن تماس : 09131994159
راهکارهایی برای کاهش مصرف بنزین

راهکارهایی برای کاهش مصرف بنزین

 

 

با توجه به این که در سال های اخیر قیمت بنزین و سوخت خودرو ها با افزایش روبرو بوده است، افراد زیادی به دنبال راه هایی برای کاهش مصرف آن هستند. اگر چه مصرف بنزین در هر اتومبیلی بستگی به ساختار و نوع آن خودرو دارد، اما راه هایی نیز وجود دارد که با رعایت آن ها می توان در مصرف سوخت صرفه جویی کرد. در این مقاله از وبسایت مجید امداد، یدک کش در کرمان، به بررسی راهکارهای کاهش مصرف بنزین در خودرو ها می پردازیم.

 

راهکارهایی برای کاهش مصرف بنزین

 

آرام رانندگی کنید

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که عاشق سرعت بالا می باشند، باید بگوییم که بهتر است آن را فراموش کنید. البته اگر می خواهید مصرف بنزین را کاهش دهید. سعی کنید با سرعت پایین حرکت کرده و از شتابگیری های سریع بپرهیزید. این مورد می تواند تا 7 درصد در مصرف سوخت صرفه جویی کند.

 

از روغن موتور مرغوب استفاده کنید

هرگز این تصور نداشته باشید که با خرید روغن موتور ارزان قیمت در هزینه های خود صرفه جویی کرده اید. بلکه اگر از روغن موتور مناسب و با کیفیت و با غلظت استاندارد استفاده کنید، این موضوع صحت دارد. یعنی با استفاده زا روغن موتور استاندارد 2 تا 3 درصد از هزینه های مصرف بنزین می کاهید.

 

در توقف ها خودرو را خاموش کنید

از دیگر راهکارهای کاهش مصرف بنزین می توان به خاموش کردن خودرو هنگامی که در حال حرکت نیست، اشاره کرد. مثلا پشت چراغ قرمز و یا در هر زمان انتظاری، از روشن گذاشتن خودرو بپرهیزید. برای گرم کردن موتور نیز بیش از یک دقیقه زمان نگذارید. این موارد به طور قابل توجهی مصرف سوخت ماشین را پایین می آورند.

 

موتور و فرمان را تنظیم کنید

تنظیم نبودن موتور تا 4 درصد و تنظیم نبودن فرمان تا 10 درصد مصرف بنزین را افزایش می دهد. حتی یکی از دلایل مردود شدن معاینه ی فنی، مصرف بالای بنزین به دلیل تنظیم نبودن موتور می باشد. پس حتما نسبت به رفع ایرادات پیشرانه، سنسور ها، کارکرد موتور، چرخ ها، آج لاستیک ها و ... اقدام نمایید. با این کار می توانید تا 14 درصد مصرف بنزین را کاهش دهید.

 

استفاده از کولر و بخاری را به حداقل برسانید

روشن بودن کولر و بخاری تا حد زیادی موجب افزایش مصرف بنزین می شود. بنابراین تا جای ممکن از آن ها استفاده نکنید. و فقط در شرایط ضروری و در صورت نیاز آن ها را روشن کنید. علاوه بر این پایین بودن شیشه ها در سرعت های بالا نیز مصرف سوخت زیادی را به همراه دارد. پس از این موضوع نیز اجتناب نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری