تلفن تماس : 09131994159
مشکلات بخاری خودرو

مشکلات بخاری خودرو

 

 

در فصل پاییز و زمستان همزمان با سرد شدن هوا، استفاده از بخاری خودرو نیز افزایش می یابد. اما بدون شک یکی از تجربه های ناخوشایندی که ممکن است در این هنگام پیش بیاید، این است که بخاری کار نکند. حال اگر هوا خیلی سرد باشد، مطمئنا خیلی اذیت می شوید. پس بهتر است در رابطه با بخاری ماشین اطلاعات کافی داشته باشید و بدانید که دلایل خرابی و کار نکردن آن چیست و چطور می توان آن ها را برطرف کرد. در این مقاله از وبسایت مجید امداد، خودروبر در کرمان، مشکلات بخاری خودرو را بررسی خواهیم کرد.

 

مشکلات بخاری خودرو

 

بخاری خودرو چگونه کار می کند؟

اگر با نحوه ی کار بخاری ماشین خود آشنا نیستید، اکنون متوجه آن خواهید شد. چرا که در این صورت است که می توانید آن را برای فصل سرما آماده کنید. پیش تر در مقاله نشتی آب رادیاتور توضیح دادیم که رادیاتور گرمای موتور را جذب کرده و خنک می کند. در واقع بخاری خودرو نیز از همین سیستم استفاده می کند. یعنی بخاری، گرما و انرژی خودرو را از همان آب موتور که گرم شده دریافت می کند. بنابراین نیاز به منبع دیگری برای تامین انرژی و گرمای بخاری وجود ندارد.

درون خودرو یک رادیاتور بخاری نیز وجود دارد که از رادیاتور خنک کننده کوچک تر است. هنگامی که رادیاتور خنک کننده آب گرم را از خود عبور می دهد، از کنار رادیاتور بخاری نیز رد می شود. رادیاتور بخاری گرمای آب را جذب کرده و هوای دورن آن گرم می شود. این گرما به وسیله ی یک فن دمنده به داخل کابین خودرو فرستاده شده و آنجا را گرم می کند.

 

مشکلات بخاری خودرو چیست؟

حالا که با عملکرد بخاری خودرو آشنا شدید، قصد داریم به بررسی مشکلاتی که ممکن است برای آن پیش بیاید و آن را از کار اندازد، بپردازیم.

عمده ترین مواردی که موجب کار نکردن بخاری اتومبیل می شود عبارتند از:

  • ایجاد گرفتگی در در لوله ها و مجاری آبرسانی رادیاتور بخاری
  • خراب شدن ترموستات
  • کم شدن مایع خنک کننده درون موتور
  • هوا گرفتن مجاری آبرسانی موتور
  • درست کار نکردن واتر پمپ
  • وجود مشکل در فن دمنده ی بخاری
  • مسدود شدن راه ورود هوای گرم به داخل کابین
  • رسوب یا جرم گرفتن شلنگ های ورود و خروج رادیاتور بخاری
  • به هم ریختن تنظیمات سیستم تهویه
  • خراب شدن قطعه ای در بخاری مانند شیر کنترل یا دریچه های آن

 

در آخر توصیه می کنیم که حتما قبل از ورود به فصل سرما و با نزدیک شدن به آن بخاری ماشین خود را بررسی کرده و عیوب آن را برطرف کنید. این کار باعث می شود که هنگام سرد شدن هوا اطمینان داشته باشید که بخاری کار می کند.

 

 

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری