تلفن تماس : 09131994159
نحوه شارژ باطری خودرو

نحوه شارژ باطری خودرو

 

 

همانطور که می دانید هر باطری ای نیاز به شارژ دارد. باتری خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما آیا می دانید نحوه شارژ باطری خودرو چگونه است؟ در واقع شارژ باتری ماشین شما هنگامی که آن را روشن می کنید به صورت اتوماتیک انجام می شود. اما گاهی ممکن است مشکلاتی پیش بیاید که شارژ صورت نگیرد. مثلا هنگام حرکت با اتومبیل، ناگهان اتومبیل شما به دلیل خالی شدن شارژ باتری آن خاموش می شود و دیگر قادر به ادامه ی حرکت نخواهید بود. در این مقاله از وبسایت مجید امداد، یدک کش در کرمان، به بررسی شارژ کردن باتری ماشین می پردازیم.

 

نحوه شارژ باطری خودرو

 

چرا باطری خودرو خالی می شود؟

اجازه دهید قبل از اینکه به بیان نحوه ی انجام شارژ باطری اتومبیل بپردازیم، بررسی کنیم که چرا شارژ آن خالی می شود. احتمالا هم برایتان سوال پیش آمده که اگر شارژ باطری با روشن شدن خودرو انجام می شود، پس دلایل خالی شدن آن چیست؟

شارژ باطری ماشین توسط برق انجام می شود. این برق در خودرو ها توسط دینام تولید می شود. یعنی هنگامی که ماشین روشن می شود، دینام برق تولید کرده و باطری را شارژ می کند. بنابراین وقتی که دینام از کار بیفتد، باطری هم شارژ نمی شود.

بنابراین دلایل خالی شدن شارژ باطری عبارت است از:

  • وجود مشکل در دینام
  • دزدیدن برق خودرو
  • شوره و سفیدک زدن سر باطری ها

 

روش های شارژ باطری خودرو

اکنون بررسی می کنیم که چگونه می توان باطری خالی شده ی خودرو را شارژ کرد؟

  • شارژ باطری به باطری: در این روش با استفاده از یک ماشین روشن که شارژ دارد، ماشینی که باطری آن خالی شده است را شارژ می کنند.
  • استفاده از شارژر باتری خودرو: همه ی باتری ها یک شارژر مخصوص دارند. باتری خودرو نیز به همین صورت است. این شارژر ها با استفاده از برق خانگی باطری را شارژ می کنند.
  • شارژر های خورشیدی: این شارژر ها از نور خورشید استفاده می کنند. اگر ماشینتان به مدت زیادی خاموش می ماند، این شارژر ها بهترین گزینه هستند.
  • آداپتور لپ تاپ: شاید عجیب به نظر برسد اما با استفاده از آداپتور لپ تاپ نیز می توانید باطری خودرو را شارژ کنید. برای این کار به یک لامپ و سیم مسی نیز احتیاج دارید. البته این روش استاندارد نیست و سعی کنید از آن استفاده نکنید.

 

توجه کنید که اگر باطری خودروی شما به مدت دو ماه است که روشن نشده، حتما باید قبل از استفاده از آن نسبت به شارژ کردن آن اقدام نمایید. چرا که بدون شک باتری آن بعد از این مدت خالی شده است. شارژ نکردن آن می تواند دردسر هایی را هنگام حرکت برای شما به وجود بیاورد.

 

 

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری