تلفن تماس : 09131994159
سنسور باران چیست؟

سنسور باران چیست؟

 

 

امروزه تکنولوژی رو به پیشرفت زیادی است که آن را می توان در صنعت خودروسازی نیز مشاهده کرد. به این صورت که هر چه بیش تر پیش می رویم، می بینیم که هر روزه امکانات مختلفی به خودرو ها اضافه می شود. سنسور باران یکی از این امکانات است که بسیار کاربردی می باشد. اما سنسور باران چیست؟ این قطعه که معمولا روی شیشه ی جلوی خودرو و وسط آن نصب می شود، این امکان را ایجاد می کند که هنگام بارندگی برف پاک کن ها به طور اتوماتیک وارد عمل شوند. البته این امکان بیش تر برای خودروهای مدرن و پیشرفته در نظر گرفته شده است و احتمالا خودروها ارزان قیمت از این قابلیت برخوردار نیستند. در ادامه ی این مقاله از وبسایت مجید امداد، خودروبر در کرمان، بیش تر با این قابلیت خودرو ها آشنا خواهیم شد.

 

سنسور باران چیست؟

 

سنسور باران چگونه کار می کند؟

سنسور های باران در دو نوع موجود هستند که هر دوی آن ها توسط امواج کار می کنند: امواج فرا صوت و امواج فرو سرخ. نحوه ی عملکرد سنسور باران به این صورت است که امواج روی شیشه ی خودرو تابیده می شوند. در صورتی که شیشه خشک باشد، امواج بازتاب شده به سنسور بر می گردند. اما در صورتی که شیشه مرطوب باشد و قطره های آب روی آن وجود داشته باشد، درصد کمتری از امواج به سنسور باز می گردند. این اطلاعات یعنی درصد کم بازتاب امواج به کامپیوتر خودرو ارسال شده و برف پاک کن ها به طور خودکار فعال می شوند.

نکته ی جالب توجه در رابطه با آن این است که هنگامی که بارندگی به پایان رسیده و شیشه خشک می شود، برف پاک کن ها نیز از حرکت می ایستند. همچنین هر چه برف و باران شدید تر باشد، این سنسور نیز تند تر کار می کند.

 

خرابی سنسور باران

اگر خودروی شما مجهز به این سنسور است، شاید تا به حال با این موضوع مواجه شده باشید که هنگام بارندگی برف پاک کن ها به طور خودکا کار نمی کنند. در این صورت یا سنسور باران را غیر فعال کرده اید و یا اینکه خراب شده است. اما جای نگرانی نیست. چرا که سنسور باران عملکرد برف پاک کن ها را تحت تاثیر قرار نمی دهد. بنابراین شما می توانید خودتان برف پاک کن ها را روشن کنید.

 

سخن آخر اینکه هنگامی که سنسور باران فعال است اقدام به شستشوی خودرو نکنید، چرا که برف پاک کن ها شروع به کار می کنند. در این مواقع ابتدا حالت برف پاک کن را از روی اتوماتیک بردارید تا غیر فعال شود و سپس نسبت به شستشوی آن اقدام کنید.

 

 

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری