تلفن تماس : 09131994159
داغ شدن بیش از حد موتور خودرو

داغ شدن بیش از حد موتور خودرو

 

 

با شروع فصل گرما، یکی از مشکلاتی برای اغلب خودرو ها به وجود می آید، داغ شدن بیش از حد موتور خودرو است. البته گرمای هوا می تواند فقط یکی از دلایل داغ شدن موتور باشد. از آنجایی که موتور خودرو اهمیت بسیار زیادی دارد، باید دلایل داغ شدن بیش از حد آن و نحوه برطرف کردن آن را بدانیم. البته گرم شدن موتور خودرو طبیعی است و جای نگرانی نیست ولی این گرما باید میزان قابل قبولی داشته باشد و اگر بیش از حد باشد، برای موتور خطرناک است. در این مقاله از وبسایت مجید امداد، یدک کش در کرمان، دلایل داغ شدن بیش از حد موتور خودرو را بررسی می کنیم.

 

داغ شدن بیش از حد موتور خودرو

 

نشتی سیستم خنک کننده

سیستم خنک کننده یا سیستم تهویه نقش مهمی در کنترل دمای موتور و جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آن دارد. گاهی اوقات این سیستم دچار نشتی شده که موجب می شود خنک کننده به درستی به موتور نرسد. در نتیجه نیز شاهد داغ شدن بیش از حد موتور خودرو خواهیم بود. بنابراین اولین چیزی که هنگام داغ شدن موتور خودرو باید بررسی کنید سیستم خنک کننده است.

 

پایین آمدن سطح آب رادیاتور

پایین آمدن سطح آب رادیاتور یا به عبارتی کم شدن آب رادیاتور از دیگر دلایل داغ شدن بیش از حد موتور خودرو است. رادیاتور نیز بخشی از سیستم خنک کننده خودرو است و نقش مهمی در آن ایفا می کند. میزان آب رادیاتور را همیشه بررسی کنید و در صورت نیاز به آن آب اضافه کنید. چرا که کم شدن آب رادیاتور می تواند برای موتور خودرو مشکلات جدی ایجاد کند.

 

شل بودن تسمه ها

شل شدن تسمه ها مخصوصا تسمه پروانه نیز می تواند موجب گرم شدن بیش از حد خودرو شود. اگر موتور خودروی شما بیش از حد معمول گرم شد، تسمه ها را بررسی کنید و در صورتی که شل هستند، به درستی آن ها را سر جای خود تنظیم کنید.

 

کثیف بودن صافی روغن

اگر صافی روغن کثیف باشد، روغن تمیزی را به درون موتور خودرو نمی فرستد و موجب داغ شدن بیش از حد آن می شود. علاوه بر این اگر مقدار روغن درون موتور خودرو کم باشد نیز موجب گرم شدن غیر طبیعی آن می شود.

 

گرفتن لوله اگزوز

اگزوز همان قطعه ای است که دود های اضافی خودرو از آن خارج می شود. اگر لوله های اگزوز به هر دلیلی از جمله گرد و غبار و کثیفی مسدود شده باشد، دود ها به درستی از موتور خارج نشده و بنابراین موجب داغ شدن موتور می شود. پس از باز بودن راه لوله های اگزوز مطمئن شوید.

 

 

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری