تلفن تماس : 09131994159
دلایل کاهش شتاب خودرو

دلایل کاهش شتاب خودرو

 

 

بدون شک شتاب خودرو یکی از موارد مهم برای هر راننده ای است. حتی بسیاری از افراد هنگام خرید خودرو اولین چیزی که به آن توجه می کنند، شتاب خودرو است. شتاب خودرو مخصوصا در هنگام بالا رفتن از سربالایی اهمیت بسیاری دارد. اما احتمالا برای شما هم پیش آمده که گاهی اوقات متوجه شتاب کم خودروی خود شده و در پی یافتن علت آن باشید.

بدون شک هر چه عمر خودرو بالا تر برود، با کاهش شتاب مواجه شده و دیگر آن شتاب اولیه را نخواهد داشت. اما برخی دلایل دیگر نیز ممکن است باعث کاهش این شتاب گردد. در ادامه مقاله دلایل کاهش شتاب خودرو از وبسایت مجید امداد، خودروبر در کرمان، این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

 

دلایل کاهش شتاب خودرو

 

آلودگی فیلتر هوا

یکی از قطعات مهم که موجب شتاب خودرو می شود، فیلتر هواست که گرد و غبار را از هوا گرفته و مانع از ورود آن به موتور می شود. حال اگر فیلتر هوا کثیف و آلوده شود، هوای تمیز به موتور نرسیده و نمی تواند به قدر کافی شتاب بگیرد. بنابراین فیلتر هوای خودرو را باید مرتبا تمیز کنید و یا در صورت نیاز نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

 

ایرادات پمپ بنزین

پمپ بنزین نقش مهمی در افزایش شتاب خودرو دارد، چرا که بنزین را از باک به سمت موتور پمپاژ کرده و موجب حرکت و شتاب خودرو می شود. با توجه به این موضوع، چنانچه مشکلی در پمپ بنزین به وجود بیاید که نتواند به درستی سوخت را به موتور برساند، شاهد کم شدن شتاب خودرو مخصوصا در دور های بالا خواهید بود.

 

تنظیم نبودن تسمه تایم

تسمه تایم باید دقیقا سر جای خود قرار بگیرد و هیچ گونه لقی نداشته باشد. اگر تسمه تایم به درستی تنظیم نشده باشد، در عملکرد سوپاپ ها تاثیر گذاشته و مانع از ایجاد احتراق لازم در موتور خودرو می شود. بنابراین هنگام مواجه شدن با کاهش شتاب خودرو، تنظیم صحیح تسمه تایم را بررسی کنید و اگر خودتان در این زمینه تخصص ندارید، خودرو را به تعمیرکار نشان دهید.

 

روغن کثیف یا بی کیفیت

روغن در کارکرد موثر موتور و در نتیجه ایجاد شتاب لازم اهمیت بسیار زیادی دارد. استفاده از روغن بی کیفیت و همچنین کثیف شدن روغن موتور و فیلتر نیز دلیل دیگری برای کاهش شتاب خودرو است. روغن موتور را باید مرتبا تعویض کرده و از روغن با کیفیت و مناسب با خودروی خود استفاده نمایید.

 

خرابی  یا فرسودگی شمع ها و وایر ها

شمع ها و وایر های خودرو موجب ایجاد جرقه و احتراق در سیلندر شده و بر شتاب خودرو موثر هستند. اگر این قطعات کثیف، خراب و یا فرسوده شوند، باعث می شود که خودرو عملکرد مناسبی نداشته و شتاب آن کاهش یابد. همیشه آن ها را تمیز کنید و در صورت فرسوده شدن نسبت به تعویض آن ها اقدام نمایید.

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری