تلفن تماس : 09131994159
همه چیز در مورد شاسی خودرو

همه چیز در مورد شاسی خودرو

 

 

شاسی در خودرو ها مانند اسکلت فلزی در ساختمان ها است. همان قدر که محکم بودن و سالم بودن اسکلت ساختمان اهمیت دارد، محکم بودن و سالم بودن شاسی خودرو نیز اهمیت دارد. به گفته کارشناسان ما در مجید امداد، امداد خودرو در کرمان، همه خودرو ها از سه قسمت اصلی تشکیل شده اند؛ این سه قسمت شامل: شاسی، بدنه، پیشرانه است. در ادامه به توضیح در مورد تمام ویژگی های شاسی می پردازیم.

 

همه چیز در مورد شاسی خودرو

 

شاسی خودرو چیست؟

همانطور که گفته شد شاسی خودرو، مانند اسکلت آن است و از جنس فولاد سخت ساخته شده که وظیفه آن نگه داشتن پیشرانه خودرو یعنی سیستم انتقال قدرت، ترمز خودرو، سیستم فرمان و فنر بندی، است. بنابراین می توان گفت شاسی یکی از اصلی ترین و مهم ترین قسمت های یک خودرو است.

از مشخصات یک شاسی خوب می توان به استحکام، سبکی، تحمل بالای فشار و ضربه، حجم کم و کمترین انتقال ضربه و صدا را به داخل خودرو اشاره کرد.

مهم ترین اهمیت و وظیفه شاسی، جلوگیری از آسیب های جدی به خودرو و سرنشینان در بروز تصادفات جدی است.

 

انواع شاسی ها

دو نوع شاسی یک پارچه و مجزا وجود دارد. نوع مجزا از یک قسمت که کف خودرو و قسمت دیگر اسکلت بدنه خودرو است، ساخته شده که این مدل منسوخ شده و اکثرا مدل یک پارچه ساخته می شود و بخش های جانبی به آن اضافه می شود.

 

اساسی ترین مشکلات شاسی خودرو ها

از آن جا که وزن بدنه، سیستم تعلیق، ترمز و فرمان به شاسی بستگی دارد، هر گونه ایرادی در شاسی می تواند به بقیه قسمت های خودرو آسیب رسانده و  بسیار خطر آفرین باشد. شاسی خودرو در صورت تصادف های شدید آسیب جدی می بیند و از حالت عادی خود خارج شده و سبب انحراف در چرخ ها و فرمان هم می شود و تنها راه درست کردن آن شاسی کشی است که به صورت دستی انجام شده و هیچ گاه مثل روز اول نمی شود. از این رو به شما توصیه می کنیم در هنگام خرید خودرو های دسته دوم، شاسی آن را به تعمیرگاه یا فرد متخصص در این زمینه نشان دهید زیرا به راحتی قابل مشاهده و تشخیص نیست. هم چنین از سالم بودن آن مطمئن شوید.

 

علائم انحراف در شاسی

افراد معمولی توانایی تشخیص فنی مشکل شاسی را ندارند و این کار باید توسط شخص متخصص و در تعمیرگاه ها انجام شود. اما گاهی با توجه به برخی علائم می توان متوجه مشکل در شاسی خودرو شد.

 

انحراف فرمان: انحراف فرمان می تواند یکی از اصلی ترین نشانه های انحراف شاسی باشد.

صدا و اصطلاک در قسمت جلو: اگر متوجه صدای ساییدگی قطعات در جلوبندی خودرو شدید سریعا اقدام کنید زیرا این مورد نیز از نشانه ای مشکل در شاسی است. اگر این صدا فقط در یک سمت آمد، مشکل بسیاری جدی دارد.

جهت گیری: انحراف در سرعت های بالا یک امر طبیعی است اما در حالتی که هم در سرعت بالا و کم خودرو انحراف شدید داشته باشد نشانه از مشکل در شاسی دارد.

پوشیدگی شاسی: شاسی خودرو را با رنگ های ضد زنگ می پوشانند اما با تماس زیاد خودرو با رطوبت دچار پوشیدگی و زنگ زدگی می شود که سبب انتقال لرزش در کابین می شود.

 

 

در نهایت اگر می خواهید یک خودرو برای استفاده شخصی تهیه کنید قسمت شاسی را دقیق و توسط کارشناس چک کنید. زیرا که آسیب دیدگی شدید، ایمنی خودرو را به خطر می اندازد.

 

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری