تلفن تماس : 09131994159
افزایش طول عمر باتری خودرو

افزایش طول عمر باتری خودرو

 

باتری یکی از مهم ترین و اصلی ترین قسمت های خودرو است و وظیفه برق رسانی به همه قسمت ها را دارد. زمانی که خودرو را روشن می کنید ، ضبط یا چراغ ها را روشن می کنید و حتی گوشی خود را شارژ می کنید از شارژ باتری استفاده می کنید. پس باید بدانید چه زمانی باتری خودرو را تعویض کنید و چه کار هایی را انجام دهید یا انجام ندهید که طول عمر باتری را بالا ببرید.

 

 

میانگین عمر مفید باتری خودرو ها چقدر است؟

اکثر تولید کنندگان می گویند عمر مفید باتری ها  2 تا 3 سال است اما اگر به خوبی از آن نگهداری شود 4 تا 5 سال نیز برای شما کار می کند. در ادامه  به شرایط نگهداری برای افزایش طول عمر باتری خودرو اشاره می کنیم.

 

دلایل کاهش عمر باتری خودرو چیست؟

شرایط آب و هوایی یکی از تاثیر گذار ترین ها روی طول عمر باتری خودرو است. معمولا باتری خودرو هایی که در شهر های گرم هستند ، طول عمر کمتری نسبت به باتری خودرو هایی که در شهر های سرد هستند دارند. دلیل این اتفاق می تواند تبخیر مایعات موجود در باتری باشد. این شرایط در فصل گرم در اکثر شهر ها نیز وجود دارد. موتور خودرو در زیر کاپوت حرارت زیادی تولید می کند و اگر شما شرایط ایمنی و استاندارد لازم در فصل گرما را رعایت نکنید به احتمال زیاد باتری خودرو شما تخلیه می شود.

از دیگر دلایل می توان به بی توجهی راننده به خودرو اشاره کرد .  برای مثال راننده فراموش کند چراغ های خودرو یا سیستم تهویه را خاموش کند و بعد از خاموش کردن خودرو ، آن ها همچنان روشن بمانند. این امر می تواند موجب تخلیه کلی یا جزئی باتری شود و طول عمر باتری خودرو را بسیار کم کند.

زمانی که باتری خودرو تخلیه شود، تراکم الکترولیت درون باتری بسیار کاهش می یابد و اگر یک باتری کامل تخلیه شود و اقدام به ریختن الکترولیت ، زمانی که باتری یخ زده یا سرد شده باشد، ممنوع است. زیرا صفحات سربی درون باتری تغییر پیدا می کنند و پوسته و دیواره باتری کاملا نابود می شود و استفاده از آن غیر ممکن.

در صورت تخلیه باتری و عدم روشن شدن آن در شهر یا جاده می توانید با خودروبر کرمان تماس بگیرید.

 

چگونه تشخیص دهیم باتری خودرو نیاز به تعویض دارد ؟

اغلب خودرو های مدرن، دارای نشانگر ولتاژ باتری هستند که با استفاده از این شاخص می توان متوجه زمان تعویض باتری شد.

کم و زیاد شدن نور چراغ های ماشین از دیگر نشانه های آن است. اگر نور چراغ ها کم بود و با فشار دادن پدال گاز ، نور آن ها تغییر کرد باید به فکر عوض کردن باتری باشید.

هنگام استارت زدن به شاخص های داشبورد توجه کنید. اگر باتری مشکلی داشته باشد شاخص ها کم نور یا سوسو خواهند زد.

اگر یک باتری با درصد بالایی تخلیه شده باشد، هنگام استارت زدن صدایی شبیه ضربه زدن از زیر کاپوت می شنوید.

 

چگونه طول عمر باتری خود را افزایش دهیم؟

* رانندگی های کوتاه مدت از کامل شارژ شدن باتری جلوگیری می کند. سعی کنید با رانندگی های مداوم و طولانی مدت به شارژ شدن کامل باتری خودرو خود کمک کنید یا به فکر یک شارژر قابل حمل برای باتری باشید.

* اگر باتری به طور ایمن در جای مناسب نصب نشود دائما دچار لرزش می شود و این امر سبب ایجاد اتصال های کوتاه در داخل باتری و در نتیجه آسیب رسیدن به آن می شود. پس به صورت مداوم ترمینال باتری را چک کنید و مطمئن شوید باتری در جای خود محکم است.

* ترمینال های باتری دائما دچار خوردگی و فرسایش می شوند که تمیز نگه داشتن آن به طولانی شدن باتری کمک می کند. با استفاده از یک مسواک و مخلوط جوش شیرین و آب آن را تمیز کنید و با اسپری آب سرد و یک دستمال یا پارچه خشک آن را تمیز کنید.

* روشن ماندن چراغ های خودرو باعث آسیب جدی به باتری می شود. اگر فراموش می کنید یک یادداشت روی داشبورد بگذارید و یا هرگاه خودرو را پارک کردید از جلوی آن عبور کنید تا از خاموش بودن آن ها مطمئن شوید.

*می توانید با استفاده از ولتاژ سنج، باتری را چک کنید و طول عمر آن را حدس بزنید. اهمیت تست باتری در آن است که متوجه شوید چقدر در حفظ باتری موفق بودید و آیا نیاز است کار دیگری انجام دهید.

*زمانی که موتور خودرو خاموش است از روشن کردن ضبط و رادیو، سیستم تهویه، و یا وصل کردن وسایل الکترونیکی برای شارژ شدن استفاده نکنید.

 

 

در نهایت، خودرو از قسمت های بسیار زیادی تشکیل شده که همه ی آنها نیز مانند باتری نیاز به مراقبت دارند. با نگهداری صحیح از همه ی بخش های آن طول عمر مفید آن ها را تضمین کنید.

 

 

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری