تلفن تماس : 09131994159
لاستیک خودرو و عیب یابی آن

لاستیک خودرو و عیب یابی آن

 

 

لاستیک خودرو یکی از اجزای مهم برای حرکت خودرو است. از آنجایی که لاستیک خودرو هم نیروی تولید شده برای حرکت را به سطح جاده منتقل می کند و هم وزن خودرو متحمل می شود، توجه و رسیدگی به آن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. برای اینکه لاستیک های سالمی داشته و همیشه انتظار بهترین کارکرد را از آن داشته باشید، باید به طور منظم آن را بررسی کرده و عیب های آن را برطرف نمایید. در این مقاله از مقالات شرکت مجید امداد، یدک کش در کرمان، به بررسی لاستیک خودرو و عیب یابی آن پرداخته ایم.

 

لاستیک خودرو و عیب یابی آن

 

سائیدگی لاستیک خودرو

شاید بتوان گفت رایج ترین مشکلی که ممکن است در لاستیک خودرو پیش بیاید، سائیدگی آن است. سائیده شدن لاستیک در بخش های مختلف آن از جمله سایش پاشنه و پنجه، سایش مرکز و سایش یک طرفه روی می دهد. در سایش پاشنه و پنجه ی لاستیک احتمالا سیستم تعلیق خودرو از جمله چرخ ها، فنر ها، کمک فنر ها و ستون های نگهدارنده مشکل دارد. سایش مرکز لاستیک بیشتر در خودروهایی که تحرک زیادی دارند و مواردی از جمله شتاب گیری سریع، حرکت و توقف های زیاد و ... انجام می دهند، دیده می شود. در سایش یک طرفه نیز مشکل از سیستم جلوبندی و تعلیق خودرو است. انحرافات خودرو و لاستیک در جاده نیز موجب سایش یک طرفه ی لاستیک می شود.

سائیدگی لاستیک خودرو یک مشکل جدی است و در صورتی بروز ممکن است حادثه ساز باشد. پس اگر با موارد بالا مواجه شدید حتما نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

 

تخریب لاستیک خودرو

تخریب سطح لاستیک خودرو یکی دیگر از عیب های لاستیک خودروست که ممکن است در اثر مواردی از جمله بیرون زدگی سیم از سطح تایر، تورم، ترک و ... رخ دهد. این موارد ایمنی خودروی شما را به شدت کاهش می دهد و موجب حوادث ناگوار خواهد شد. در صورت مشاهده ی این علائم، هر چه سریع تر آن را برطرف نمایید.

 

فرورفتگی لاستیک خودرو

معمولا فرورفتگی های لاستیک خودرو امری شایع و طبیعی است و آسیب یا ضرری به رانندگی شما وارد نمی کند. این فرورفتگی ها در هنگام تولید لاستیک خودرو و به دلیل اتصال کمربند فلزی و آج به یکدیگر اتفاق می افتد. بنابراین اگر با این فرورفتگی ها در لاستیک خودرویتان مواجه شدید نگران نباشید، اما اگر احساس می کنید فرورفتگی ها زیاد و غیر طبیعی است، حتما آن را به یک مکانیک نشان دهید.

 

پارگی لاستیک خودرو

ایجاد پارگی در لاستیک خودرو به دلایلی از جمله برخورد اشیاء تیز به لاستیک و یا وجود هر گونه شرایط بد در سطح جاده رخ می دهد. پارگی لاستیک خودرو می تواند آسیب جدی به خودروی شما در حین رانندگی وارد کند. بنابراین اگر پارگی، بریدگییا سوراخ روی سطح لاستیک خودرو مشاهده کردید، حتما آن را با یک متخصص در میان بگذارید.

 

پنچر شدن لاستیک خودرو

پنچر شدن لاستیک خودرو نیز یکی دیگر از عیوب شایع در آن است که در اثر ایجاد سوراخ در سطح لاستیک ممکن است اتفاق بیفتد. در پنچر شدن، لاستیک خودرو فشار باد خود را از دست می دهد. این مورد نیز حادثه ساز بوده و باید در اسرع وقت آن را رفع نمایید.

 

 

 

 

 

یدک کش در کرمان

سرعت، تجربه، راحتی و اطمینان از مزیت های مجید امداد

 

امداد خودرو در کرمان

رفع نقص فنی خودرو در محل، مکانیک سیار، حمل خودرو تا تعمیرگاه در کرمان

 

 

خودروبر در کرمان

09131994159

خودروبر ارزان در کرمان، شماره خودروبر کرمان، خودروبر مطمئن کرمان

 

حمل خودرو در کرمان

حمل خودروهای داخلی و خارجی و درون شهری و برون شهری